šipka NOVINKY

Jsme spoluřešitelem projektu INOVATIVNÍ LÉČEBNÉ METODY POHYBOVÉHO APARÁTU V ÚRAZOVÉ CHIRURGII.
2. ledna 2019
EU projektyOd 1.1.2019 do 31.12.2022 realizujeme projekt Inovativní léčebné metody pohybového aparátu v úrazové chirurgii (registrační číslo CZ.02.1.01/0.0/0.0/17_049/0008441), který je podpořen v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, výzvy číslo 02_17_049 - Dlouhodobá mezisektorová spolupráce pro ITI (ostravské aglomerace).
 
Celkové plánované výdaje projektu jsou ve výši 78 485 476 Kč, výše podpory činí 95 %, 74 561 202,20 Kč.


V rámci projektu se budou společně podílet Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Ostravská univerzita, MEDIN, a.s., Fakultní nemocnice Ostrava a Ortopedická protetika Frýdek-Místek, s.r.o. na řešení tří výzkumných záměrů:

 

1) Inovace materiálů pro traumatologii a optimalizace jejich vlastností;
2) Procesy biochemické interakce osteosyntetických materiálů se živou tkání;
3) Pokročilé technologie pro podporu léčby zlomenin.

 

 

V současné době jsme řešiteli jednoho projektu financovanou za podporu Evropské unie.
8. čercence 2016
EU projekty

VÝVOJ TLAKOVÉHO SENZORU PRO ORTOPEDICKÉ VLOŽKY A VHODNÉ BATERIE
Cílem projektu vývoj tlakového senzoru a vhodné baterie pro ortopedické vložky. Tyto snímače budou zaznamenávat dynamický tlak v různých místech ortopedické vložky.

 

 

 

 

 

 

 

Konference regenerativní medicíny a bioinformatiky
20. dubna 2016
Konference regenerativní medicíny a bioinformatikyDne 19. května 2016 se v Ostravě koná odborná konference se zahraniční účastí na téma Regenerativní medicína a bioinformatika. Do Ostravy přijedou světové špičky v oboru regenerativní medicíny. Konference se zúčastní také odborníci z USA (NeuroFOX), Německa (Fraunhofer institut), Polska a dalších států. Více informací či přihlášení na konferenci najdete na webu akce. ING corporation, spol. s r.o. je partnerem akce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reportáž televize Markíza o léčbě kraniosynostózy u našeho pacienta.
21. března 2016
Reportáž televize MarkízaNa naší Plagio klinice se zabýváme také následnou ortotickou léčbou dětí po endoskopickém chirurgickém zákroku kraniosynostózy a minulý týden byla reportáž o jednom našem statečném pacientovi na TV Markíza.

V sekci "obsah videa" klikněte na 4. bod. Na reportáž se můžete podívat zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomohli jsme splnit dětský sen - vyzkoušet si práci protetika.
19. února 2016
Pomohli jsme splnit dětský sen - vyzkoušet si práci protetika.
Reportér Mladé Fronty DNES oslovil naše pracoviště, zda bychom předvedli desetileté Haničce z Plzně, co obnáší práce protetika. MF DNES ve svém projektu vybírá dětské čtenáře a umožňuje jim vyzkoušet si svá vysněná povolání přímo za plného provozu. Hanička doprovázena svými rodiči na našem pracovišti vyzkoušela, jak se protéza dolní končetiny zhotovuje a jak se na protéze chodí. Setkala se s pacientem Petrem, který má amputovanou dolní končetinu a protézu používá již několik let. Nakonec si Hanička vyzkoušela i další odborné práce v silikonové laboratoři a při zhotovení ortopedických vložek. Celou Haniččinu reportáž, která vyšla v MF Dnes 19. 2. 2016, si můžete přečíst zde.

 

 

 

Otevřeli jsme novou Plagio Kliniku v Ostravě.
12. února 2016
Nová Plagio klinika.Dětští pacienti a jejich rodiče, kteří navštěvují naše pracoviště kvůli léčbě polohových deformit hlavy, se mohou těšit na zcela nové prostory Plagio Kliniky, které jsme slavnostně otevřeli dne 11. února 2016 v areálu Vědecko-technologického parku v Ostravě. Jedná se o unikátní pracoviště v rámci střední Evropy, které je vybaveno špičkovými 3D technologiemi (3D skenování, počítačové modelování) pro návrh a konstrukci helmiček, které slouží k léčbě plagiocefalie. Dětem a jejich rodičům se tak při léčbě a následných kontrolách dostane kvalitní péče a vysoký komfort. Více informací o léčbě polohových deformit naleznete zde.

 

 

 

 

 

Naše webová stránka používá soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s našimi pravidly využívání cookies.